Haber

ABD Dışişleri Bakanlığı çalışanlarına Filistin’i destekleyen aktivistlerden “istifa” çağrısı

ABD Dışişleri Bakanlığı binası önünde toplanan Filistin yanlısı göstericiler, Bakanlık çalışanlarını “istifaya” davet etti.

“İSRAİL KATLİAMININ ORTAKLARISINIZ”

Başkent Washington’da Dışişleri Bakanlığı binasının girişinde toplanan göstericiler, işten çıkarken yakaladıkları Bakanlık çalışanlarına yönelik “İstifa edin, işinizi bırakın. İsrail’in katliamına ortaksınız” sloganları attı. diye bağırdı.

“ABD’NİN TÜM FONLARINI SONLANDIRIN”

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını ve sivilleri öldürmesini protesto eden aktivistler, “ABD fonlarının İsrail ırkçılığına gitmesine son verin” yazılı pankartlar taşıdı ve ABD Dışişleri Bakanlığı’nın kapatılması gerektiğini belirtti.

DIŞARI ÇIKAN ÇALIŞANLARI yuhaladılar

ABD’nin Gazze’ye yönelik dış politikasını eleştiren protestocular, Dışişleri Bakanlığı binasının tüm kapılarını tutarak dışarı çıkan çalışanları yuhaladı. Daha sonra başkentteki Filistin Halk Müzesi önünde toplanan bir grup gösterici, İsrail’in Gazze saldırılarında hayatını kaybedenleri andı. Aktivistler Filistinli kurbanlar için mum yaktı ve ateşkes çağrısında bulundu.

NEW YORK TIMES’IN İSRAİL YANLIĞI HABER POLİTİKASI PROTESTO EDİLDİ

New York Times’ın İsrail yanlısı haber politikasına tepki gösteren bir grup aktivist, akşam saatlerinde gazetenin New York’taki genel merkezinin lobisini kısa bir süre işgal etti. Aktivistlerin sosyal medya platformu Together’da paylaştığı görüntülerde göstericiler, hayatını kaybeden binlerce Filistinlinin isimlerini tek tek okudu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu