Haber

Sokak hayvanları için ikram hizmeti

Bağcılar Belediyesi Hayvan Barınağı ve Gözlem Merkezi’nde, sıcaklığın 36 dereceyi geçtiği bu günlerde kedi ve köpekler buharla soğutuluyor.

Ağustos ayının prestijiyle ‘eyyam-ı bahur’un etkisiyle Türkiye’de hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyretmeye başladı. Termometrelerin 36 dereceyi geçtiği bu günlerde uzmanlar hissedilen sıcaklığın 50 dereceyi geçebileceğini belirtti. Kavurucu sıcaklar vatandaşları olduğu kadar sokak hayvanlarını da olumsuz etkiliyor. Çalışmalarıyla adından söz ettiren Duyarlı Bağcılar Belediyesi, sıcaktan etkilenen sokak hayvanları için buharlı soğutma sistemini hizmete soktu. gün boyunca zaman ve dolaşın. soğutma işlemi.

Bütün canlar bize emanet

Öte yandan sokakta yaşayan havan topları da bu süreçte unutulmadı. Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 63 park ve sokaklarda belirlenen noktalara hayvanlar için mama ve su bırakıyor. Böylece can dostlarımız gün boyu ihtiyaçlarını zorlanmadan giderirler.

İlçede yaşayan herkes gibi hayvanlara karşı da sorumlulukları olduğunu belirten Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Hayvanlarımız için soğuk hava püskürtme cihazı kurduk. Hem havalı hem de rahat olmalarını sağlıyoruz. Bütün canlar bize emanet. Onlara en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu